Natalia Szroeder – Powinnam?

“Powinnam?” to wydany 16 marca 2021 roku singiel Natalii Szreder, którym Artystka zapowiada wydanie swojego drugiego albumu studyjnego. Tak na temat singla wypowiedziała się sama Szreder: “To podsumowanie ostatnich lat moich muzycznych działań, ciągłych prób sprostania wymaganiom wszystkich, doskakiwanie do poprzeczek, do których nie miałam ochoty doskakiwać. Rok 2021 będzie początkiem czegoś nowego, wyczekanego, wypracowanego i wymarzonego.”

Szreder powiedziała także “Przez ostatnie lata zaszło we mnie dużo procesów Tak ludzko, kobieco i artystycznie. Chłonęłam wiele inspiracji. Szukałam nowych ścieżek dla siebie. Na pewno będzie mocno widać te zmiany na płycie.

Widać je już w tej piosence. Wiedziałam, że to właśnie ona musi otwierać nowy szlak.”

Utwór “Powinnam?” to wypowiedź osoby niepewnej, która wątpi we własne możliwości. Osoba ta, którą słusznie słuchacz może utożsamiać z samą Artystką, uwikłana jest w nieustające próby zaspokojenia oczekiwań innych ludzi, jednocześnie zapominając o własnych potrzebach. Wraz z premierą singla do sieci trafiło także promujące go video.

 

 

Tak na temat teledysku towarzyszącego piosence wypowiedział się jego reżyser Mateusz Białecki, który stwierdził:

“W ‘Powinnam zależało mi aby pokazać prawdziwa Natalię, tę wrażliwą i odważną dziewczynę Bez barier ani całej otoczki show-biznesu. Jest to trochę o samotności i o współczesnym świecie.”