Tęskno mi do gwiazd – piosenka Baranovskiego dodaje energii! [WIDEO]

Tęskno mi do gwiazd, to tytuł pierwszej piosenki Baranovskiego w 2021 roku. Jak brzmi utwór? Co się dzieje w teledysku? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.
Baranovski – piosenka Tęskno mi do gwiazd, to pierwszy utwór wydany przez artystę w 2021 roku. Od premiery ostatniego singla Baranovskiego minęło wprawdzie ponad pół roku, ale autor nagrodzonego Złotą Płytą debiutu Zbiór bynajmniej nie próżnował. Dobiegają właśnie końca prace nad drugą płytą wokalisty, która ukaże się jeszcze w tym roku. Oto jej kolejna zapowiedź po znanych już przebojowych singlach Lubię być z nią, Momentach i nagranej z Tym Typem Mesem,

Baranovski – piosenka Tęskno mi do gwiazd

Ta piosenka to historia podróży. Opowieść o niszczejącym świecie, który obrał kolizyjny kurs – mówi o swojej nowej piosence Baranovski. I dodaje: jedyną szansą na przetrwanie jest powrót do gwiazd, do marzeń, do domu.

Baranovski – teledysk Tęskno mi do gwiazd

Do Tęskno mi do gwiazd” powstał wyjątkowy teledysk w reżyserii Nathaniela Czarneckiego, który w metaforyczny sposób odnosi się do tekstu piosenki, a jednocześnie jest ukłonem w stronę bliskiej Baranovskiemu estetyki retro. W klipie poza samym Baranovskim i jego zespołem wystąpili: aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Kinga Ilgner oraz znany choreograf, tancerz i reżyser teatralny Leszek Bzdyl.

Baranovski – kim jest?

Pod pseudonimem BARANOVSKI kryje się 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli Dym i Zbiór, platynową dla Luźno i podwójnie platynową dla Czułego miejsca, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. 

W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty. W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz na YT święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO – Lubię być z nią. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca Oficjalnej Listy Airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju i jednym z największych hitów 2020 roku.